Mitel koupí ShoreTel, vytvoří giganta v UCaaS

Počet hráčů na trhu sjednocené komunikace jako služby (UCaaS) se ještě zmenší. Mitel oznámil, že je ve finální fázi jednání o odkupu 100% akcií společnosti ShoreTel.

Mitel koupí ShoreTel, vytvoří giganta v UCaaSAkvizice ShoreTelu v celkové hodnotě 530 milionů dolarů má vytvořit multi-miliardovou společnost na poli sjednocené komunikace.

S cílem ukousnout z trhu sjednocené komunikace jako služby se Mitel díky akvizici, která by měla být dokončena ve třetím kvartálu roku 2017, stane druhým největším výrobcem v odvětví.

Podle finančních reportů představuje nákup za více než půl miliardy dolarů prémiovou 28% přirážku k ceně akcií ke 26. 7. 2017.

Součástí podmínek akvizice je také spojení centrál v kanadské Ottavě, další pokračování firmy pod značkou Mitel a jmenování Riche McBeea novým CEO.

Je to velmi přirozená kombinace, která nám umožní pokračovat v konsolidaci odvětví a získat výhody z úspory nákladů, zatímco získáme nové technologie a výrazný růst v cloudu,“ uvedl McBee.

Akvizice má umožnit Mitelu zrychlit jeho cloudový byznys. Z pohledu partnerského kanálu nově vzniklá společnost bude mít zhruba 3 200 obchodních partnerů.

Akvizice přichází téměř rok poté, co Polycom z nenadání vycouval z připravovaného spojení s Mitelem za 1,9 miliardy dolarů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Mitel, ShoreTel

Komentáře