Mirantis kupuje český startup TCP Cloud za bezmála jednu miliardu korun

Technologické centrum Písek slaví úspěšné „odchování“ startupu ve své líhni. Americká společnosti Mirantis akvírovala TCP Cloud a jeho řešení pro správu soukromých cloudů za částku, která je minimálně na české poměry velmi zajímavá.

Mirantis kupuje český startup TCP Cloud za bezmála jednu miliardu korunTechnologické centrum Písek (TCP) zaznamenalo výrazný úspěch na poli IT technologií, když prostřednictvím svého vlastníka – investičního holdingu RG Investment (RGI) – prodalo startup TCP Cloud a jeho technologie pro správu soukromého cloudu americké společnosti Mirantis.

Hodnota kontraktu se blíží jedné miliardě korun, čímž se TCP zařadilo k nejúspěšnějším startupovým líhním v České republice. TCP Cloud se v roce 2014 vyčlenil ze struktury TCP a jeho prodej má investičnímu holdingu RGI přinést možnost posunu investičních aktivit na novou úroveň.

Společnost Mirantis je jedním z lídrů IT trhu v oblasti B2B cloud computingu a na trhu působí již dvacet let. Mezi zákazníky této společnosti patří globální firmy jako Volkswagen či eBay a investory Mirantisu jsou například Dell Ventures, Goldman Sachs nebo Intel Capital.

Spojení Mirantisu s TCP Cloudem zjednoduší velkým firmám správu jejich privátních cloudů. Akvizice rozšiřuje naše působení ve středoevropském regionu. Spoléháme na lidské zdroje s kvalitním vzděláním i know-how, kterými tato oblast disponuje,“ uvedl k akvizici Alex Freedland, CEO společnosti Mirantis.

Zdroj: TCP

Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře