Milník pro Microsoft, aplikace Teams má 20 milionů pravidelných uživatelů

Microsoft v souboji podnikových komunikačních aplikací získává předvahu nad Slackem. Zatímco Slack v říjnu používalo 10 milionů uživatelů, Microsoft nyní oznámil, že jeho platforma jich má již přes 20 milionů.

Milník pro Microsoft, aplikace Teams má 20 milionů pravidelných uživatelůSpolečnost Microsoft v tiskové zprávě uvedla, že její komunikační platformu Teams, která je součástí balíčku předplatného sady Microsoft Office 365, denně používá přes 20 milionů uživatelů . Microsoft tak vede úspěšné tažení proti konkurenční aplikaci Slack.

Odborníci očekávají, že popularita Teams bude strmě stoupat i v příštím roce, jelikož i přes úctyhodné číslo platformu používá jen 10 % z celkového počtu komerčních uživatelů Office 365. Aplikace tak má stále obrovský růstový potenciál.

Ještě v červenci tohoto roku Teams měl 13 milionů pravidelných uživatelů; pro srovnání – konkurenční Slack v říjnu oznámil, že jeho základna čítá 10 milionů uživatelů. Na nejnovější informaci od Microsoftu zareagovaly i akcie Slacku, které oslabily o 10 %.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře