Milan Sameš je generálním ředitelem Autocontu

Na pozici vystřídá Martina Grigara, jenž bude nadále působit jako předseda představenstva Autocontu. Do společnosti Sameš přichází ze své soukromé firmy Enrian Partners působící v oblasti digitální transformace a inovací.

Milan Sameš je generálním ředitelem AutocontuSpolečnost Autocont oznámila, že počátkem listopadu jmenovala na pozici generálního ředitele Milana Sameše. Do své funkce byl delegován finanční skupinou KKCG, která je většinovým vlastníkem Autocontu.

Sameš je zodpovědný za řízení Autocontu a zároveň se podílí na strategickém rozvoji celého podnikatelského IT pilíře ve skupině KKCG. V rámci skupiny Sameš dohlíží především na definování IT strategie a cílů, vedení projektů a zajištění rozvoje dalších IT aktivit.

Nový šéf Autocontu se bude podílet na strategickém propojování našich domácích i zahraničních IT společností, což by mělo přinést nové obchodní příležitosti a výrazně posunout skupinu KKCG právě v IT oblasti,“ uvedl Karel Komárek, zakladatel skupiny KKCG.

Sameš je absolventem Fakulty elektrotechnické ČVUT a do Autocontu si přináší mnohaleté zkušenosti z oblasti. Do KKCG a Autocontu přišel ze své soukromé firmy Enrian Partners, která se pohybuje v oblasti digitální transformace a inovací.

V minulosti byl generálním ředitelem Oracle v České republice, delší dobu působil ve společnosti Ness Technologies, kde se později stal prezidentem pro Evropu. Jako člen poradenského týmu KKCG se Sameš podílel i na akvizici Autocontu.

Zdroj: Autocont

Úvodní foto: Autocont

Komentáře