Microsoftu se vyplácí sázka na cloud, příjmy z Azure ve čtvrtém kvartálu vyrostly o 93 %

Celkové příjmy společnosti vyrostly ve čtvrtém kvartálu 2016 o 1 %, zisk se zvýšil o 4 %. Microsoftu se výrazně dařilo v oblast cloudových služeb, zároveň však ztrácel v segmentech hardwaru a podnikových služeb.

Microsoftu se vyplácí sázka na cloud, příjmy z Azure ve čtvrtém kvartálu vyrostly o 93 %Microsoft zveřejnil své výsledky za čtvrtý kvartál kalendářního roku 2016. Celkové příjmy za toto období činily 24,1 miliardy dolarů a čistý zisk dosáhl částky 5,2 miliardy. V obou případech jde o mírné meziroční zlepšení o 1 %, resp. 4 %.

Výsledky ukázaly, že se Microsoftu vyplatila sázka na cloud. Příjmy z cloudových služeb vyrostly meziročně 8 % na 6,9 miliardy dolarů, přičemž příjmy z platformy Azure se meziročně téměř zdvojnásobily

Jediným mráčkem na azurovém nebi byly příjmy z chytrých telefonů s Windows, které se podle očekávání propadly o 81 %. Mírný pokles příjmů o 4 % vykázala také divize podnikových služeb.

Obří akvizice profesionální sociální sítě LindedIn byla uzavřena jen tři týdny před koncem kvartálu a na výsledky tak neměla příliš velký vliv. Microsoft uvedl, že LinkedIn za toto krátké období vykázal výnosy ve výši 228 milionů dolarů a ztrátu 100 milionů.

CEO společnosti Satya Nadella uvedl, že prioritou ohledně LinkedInu je zvýšení počtu uživatelů i nabízených funkcí. Microsoft proto pracuje na integraci LinkedInu s řešeními jako jsou Office nebo Dynamics.

Zdroj: Microsoft, IDG News Service

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře