Microsoftu se v závěru roku 2017 téměř zdvojnásobily příjmy z Azure – už zase

Masivní růst příjmů z cloudové platformy Microsoftu pokračoval již desátý kvartál v řadě a v závěru loňského roku dosáhl 98 %. Celkové příjmy výrobce se pak zvýšily o 12 %.

Microsoftu se v závěru roku 2017 téměř zdvojnásobily příjmy z Azure – už zaseSpolečnost Microsoft má za sebou další úspěšný kvartál. V posledním čtvrtletí 2017 dosáhla obratu ve výši 28,92  miliardy dolarů, což představuje meziroční nárůst o 12 %. Ještě lépe se pak Microsoftu dařilo v oblasti cloudu.

Příjmy ze služeb Azure se totiž ve sledovaném období zvýšily o 98 % a Microsoft tak oslavil již desátý kvartál v řadě, kdy růst této platformy neklesl pod 90 %. Výrobce tak pokračuje ve stíhání AWS coby současného lídra globálního žebříčku.

Výsledky širšího segmentu „inteligentního cloudu“ se i díky tomuto úspěchu zvedly o 15,3 % na 7,51 miliardy dolarů. Do této oblasti kromě platformy Azure spadají i další cloudové služby, jako jsou Office 365 nebo Dynamics 365.

Microsoft přesto skončil ve sledovaném kvartálu v masivní ztrátě 6,3 miliardy dolarů vlivem jednorázové daně ve výši 13,8 miliardy vyplývající ze změny daňové legislativy v USA. Útěchou mu může být, že podobný „úder“ musela přijmout i většina konkurence.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře