Microsoftu se v posledním čtvrtletí dařilo díky zájmu o konzole a tablety

Prodej hardwaru Microsoft byl proti předchozímu období téměř dvojnásobný.

Microsoftu se v posledním čtvrtletí dařilo díky zájmu o konzole a tabletyMicrosoft zveřejnil hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí svého fiskálního roku 2014. V kvartále končícím 31. 12. 2013 společnost dosáhla obratu 24,51 miliardy dolarů a zisku 6,56 miliardy. Za stejné období předchozího roku zisk činil 6,38 miliardy.

Obrat je meziročně o 14 % lepší. Podílel se na tom zejména prodej nového uživatelského hardwaru. Oddělení Devices & Consumer Hardware, pod níž spadají například herní konzole Xbox a tablety Surface, vyskočily tržby z 2,8 miliardy dolarů v prvním čtvrtletí na 4,72 miliardy.

Nových Xbox One se prodaly 4 miliony kusů a prodej Surface se oproti předchozímu kvartálu více než zdvojnásobil.

Tržby naopak meziročně míně klesly oddělení Devices & Consumer Licensing, z 5,7 miliardy dolarů na 5,4 miliardy. Spadá sem prodej Windows, Windows Phone, Office a dalších licencí.

Celkové příjmy z reklamy a prodeje předplatného na cloudové Office 365 Home Premium klesly ze 2 miliard dolarů na 1,8 miliardy.

Celkový obrat divize Devices & Consumer, zaměřené na koncového zákazníka, rostl o 13 % na 11,91 miliardy dolarů.

Tržby divize Commercial, zaměřené na podnikové zákazníky, vyrostly o 10 % na 12,67 miliardy dolarů. Přispěl k tomu dobrý prodej produktů SQL Server a System Center, cloudových Office 365, služeb Azure a Dynamics CRM Online.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Felix Jork - Fotolia.com

Komentáře