Microsoftu se díky cloudu i nadále daří, tržby mu vrostly 12 %

Firma v uplynulém kvartálu utržila přes 37 miliard dolarů. Dlouhodobě těží ze zájmu o cloudové služby, nejslabší růst zaznamenala počítačová divize.

Microsoftu se díky cloudu i nadále daří, tržby mu vrostly 12 %Společnost Microsoft zveřejnila výsledky svého hospodaření ve fiskálním čtvrtletí, které skončilo 30. 9. 2020. Z nich vyplynulo, že celkové tržby firmy meziročně vzrostly o 12 % na 37,2 miliardy dolarů, zatímco provozní příjmy vyskočily o čtvrtinu na 15,9 miliardy.

Čistý příjem Microsoftu se ve sledovaném období zvýšil bezmála o třetinu, konkrétně o 30 % na 13,9 miliardy dolarů. Technologický gigant těží především z poptávky po komerčním cloudu, která meziročně stoupla o 31 % na 15,2 miliardy.

Tržby divize Productivity and Business Processes meziročně vzrostly o 11 % na 12,3 miliardy dolarů. Nejvýrazněji stouply příjmy z produktů Dynamics 365 (o 38 %) a Office 365 pro podnikatele (o 21 %), tržby z portálu LinkedIn vykázaly 16% růst.

O rovnou pětinu na 13 miliard dolarů vyrostly tržby divize Intelligent Cloud. Za úspěchem stojí zejména zájem o řešení Azure, jenž v meziročním srovnání stoupl bezmála o polovinu.

Počítačová divize More Personal Computing zaznamenala nejmírnější růst, a o 6 % na 11,8 miliardy dolarů. Nejlepší výsledky si v této kategorii připsaly herní konzole Xbox (+30 %) a zařízení Surface (+ 37 %).

Zdroj: Microsoft

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře