Microsoftu dál rostou tržby, poptávka po Azure nicméně zpomaluje

Celkové tržby Microsoftu v posledním kvartálu uplynulého fiskálního roku vzrostly o 13 %, firma ovšem dál zaznamenává klesající poptávku po cloudové službě Azure. Uvádí však, že se tímto trendem počítá.

Microsoftu dál rostou tržby, poptávka po Azure nicméně zpomalujeSpolečnost Microsoft informovala o svých výsledcích za čtvrté fiskální čtvrtletí 2020, které skončilo 30. 6. 2020. Z nich vyplynulo, že celkové tržby giganta meziročně stouply o 13 % na 38 miliard dolarů, zatímco provozní příjmy se zvýšily o 8 % na 13,4 miliardy.

Čistý příjem společnosti ovšem ve sledovaném období klesl o 15 % na 11,2 miliardy dolarů. Analytici v tomto kontextu poukazují na oslabující trh práce a snižování výdajů na reklamu, což mělo negativní vliv na výsledky sítě LinkedIn.

Pozitivně překvapil segment komerčního cloudu, jehož tržby poprvé v letošním roce překonaly 50 miliard dolarů; ve čtvrtém fiskálním kvartálu navíc vykázaly 12% meziroční nárůst.

Růst cloudové služby Azure nicméně zpomalil na 47 %; ve třetím fiskálním čtvrtletí letošního roku přitom zaznamenala meziroční nárůst tržeb o 59 %. Finanční ředitelka Microsoftu Amy Hoodová ale podotkla, že s poklesem poptávky firma počítala.

Současná situace naznačuje, že zákazníci se nevzdávají dlouhodobých plánů a navzdory nejisté situaci způsobené pandemií nadále pokračují v investicích do technologií a digitální transformace,“ uvedla.

O růst se tak ve výrazné míře postarala i počítačová divize společnosti, jež zahrnuje software Windows, herní konzole Xbox a zařízení Surface. Divize ve sledovaném období meziročně vyrostla o 14 % na 12,9 miliardy dolarů.

Zdroj: Microsoft, IDG News Service

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře