Microsoft zrušil embargo na aktualizace Windows pro nechráněná PC

Od počátku ledna platilo, že pokud na PC není ověřený antivirus, systém odmítne aktualizovat bezpečnostní záplaty. Toto pravidlo se nově nevztahuje na Windows 10, pro starší verze však platí dále.

Microsoft zrušil embargo na aktualizace Windows pro nechráněná PCMicrosoft oznámil zrušení opatření, které bránilo instalaci bezpečnostních aktualizací na PC, která nemají schválený antivirový software. Embargo bylo zavedeno počátkem ledna kvůli potenciální nekompatibilitě s opravami chyb Spectre a Meltdown.

Microsoft to odůvodnil obavou, že antivirová řešení mohou na úrovni kernelu kolidovat se záplatami a způsobovat „modrou smrt“. Výrobci bezpečnostního softwaru proto museli napřed ověřit, že tomu tak není, a poté se nechat zapsat na příslušný seznam.

Pokud se na PC nenacházel antivirus z tohoto seznamu, systém zamítl instalaci bezpečnostních aktualizací. Tedy až doposud. Nutno dodat, že opatření bylo zrušeno pouze pro Windows 10, zatímco pro staršími verze systému stále platí.

Jak dlouho ještě? Těžko říci. Microsoft uvedl, že u Windows 7 a 8.1 bude na tomto požadavku trvat, dokud si nebude dostatečně jistý tím, že „většinu uživatelů“ nepostihnou při instalaci bezpečnostních aktualizací problémy.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře