Microsoft zruší možnost průběžného placení za cloudové služby Azure

Noví uživatelé služeb Azure nebudou od 1. 2. 2017 moci využívat model průběžného placení (pay-as-you-go). Microsoft je místo toho „pošťouchne“ směrem ke svým partnerům a přidané hodnotě, kterou nabízejí.

Microsoft zruší možnost průběžného placení za cloudové služby AzureMicrosoft oznámil změnu v licenčním modelu cloudových služeb Azure. Počínaje 1. 2. 2017 zmizí možnost průběžného placení (pay-as-you-go) v rámci zjednodušené smlouvy MPSA (Microsoft Products and Services Agreement). Noví zájemci budou místo toho odkázáni na program Cloud Solution Provider (CSP).

Jak uvedl ředitel pro komerční licence Richard Smith, Microsoft staví svou cloudovou strategii pro velké zákazníky na třech pilířích: samoobslužném webu, partnerské přidané hodnotě a partnerské asistenci.

Nový model stavící do popředí program CSP má podle Smithe zákazníkům umožnit „plně využít hodnoty služeb Azure“.

Jak toto oznámení číst? V první řadě je lze interpretovat tak, že Microsoft chce klást větší důraz na přidanou hodnotu poskytovanou jeho partnerskou sítí. Smith ostatně přímo uvedl, že pilíř partnerské přidané hodnoty má stát na prvním místě.

Smlouva MPSA je zaměřená na zákazníky s nejméně 250 uživateli. Klientů, kteří již využivají služby Azure skrze tuto smlouvu se změna nedotkne a model pay-as-you-go budou moci využívat i nadále.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © bloomua - Fotolia.com

Komentáře