Microsoft zkrátil lhůtu na rozmyšlenou, novou aktualizaci lze odmítnout jen do 10 dní

Zatímco dříve měli uživatelé možnost vyzkoušet si aktualizaci Windows a případně ji odmítnout (tedy se vrátit k předchozí verzi) do 31 dní, s letošní Anniversary Update se tato lhůta zkrátila na třetinu. Podle Microsoftu jde o opatření šetřící místo na disku.

Microsoft zkrátil lhůtu na rozmyšlenou, novou aktualizaci lze odmítnout jen do 10 dníLetošní velká aktualizace Windows 10 dodala systému řadu nových vlastností, ale přinesla také jednu mírně nepříjemnou novinku. Uživatelé totiž dostali jen 10 dní na to, aby případně provedli downgrade, pokud by se jim aktualizace nelíbila. Dříve přitom bývala pravidlem lhůta v délce 31 dní.

Podle Microsoftu nezáleží na tom, zda uživatel upgradoval z Windows 7/8.1 nebo aktualizoval dřívější verzi Windows 10 – jakmile se v jeho zařízení objeví letošní Anniversary Update, spustí se nová politika s 10denním limitem, po kterém už se uživatel nové aktualizace nezbaví.

Trochu to může připomínat agresivní a místy vyloženě špinavé praktiky Microsoftu v průběhu roční lhůty pro bezplatný přechod na „desítky“ ze starších systémů. Tato možnost skončila k 29. 7. a Anniversary Update vyšla 2. 8., tedy jen o pár dní později.

Uživatel, který využil možnosti bezplatného upgradu na poslední chvíli (lze spekulovat, kolik takových bylo), tedy dostal za několik dní „naservírovanou“ velkou aktualizaci, jež mu zkrátila lhůtu pro návrat ke staršímu systému. Novopečení „konvertité“ tak mají už jen pár dní na to, aby se rozhodli, jestli se jim „desítky“ líbí.

Microsoft změnu hájí a uvádí, že tím šetří místo na uživatelově disku. Samotné stažení Windows 10 totiž potřebuje přibližně 3 GB místa a další kapacitu zaberou soubory se zálohami pro případný návrat k předchozí verzi. Firma zároveň uvádí, že uživatelé, kterým se aktualizace nelíbí, většinou stejně downgradují již během několika prvních dní.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Microsoft

Komentáře