Microsoft zjemňuje pravidla updatu a upgradu Windows 10

Nadcházející Creators Update umožní uživatelů snáze odložit restarty, až o tři dny.

Microsoft zjemňuje pravidla updatu a upgradu Windows 10Microsoft oznámil, že nabídne zákazníkům možnost instalace a odložení měsíčních bezpečnostních updatů a velkých upgradů. Přinese to další velký upgrade – Creators Update, který přijde v dubnu.

Nejsilnějšími zpětnými reakcemi bylo, že chcete větší kontrolu nad instalací updatů Windows 10,“ uvedl John Cable, ředitel program managementu pro Windows na firemním blogu. „Slýchali jsme také, že nečekané restarty vás ruší, když přijdou v nevhodnou dobu.

Není se čemu divit. Uživatelé si od uvedení Win10 velmi hlasitě stěžovali na to, jak si systém instaluje updaty a upgrady bez jejich kontroly a často v nejmíň vhodný okamžik – uprostřed prezentace, při finalizaci důležitého projektu apod.

Creators Update upozorní uživatele, že se stahuje update. Z dialogového okna mohou uživatelé buď ihned restartovat systém (restart je však předposlední krok před instalací updatu či upgradu), nebo naplánovat restart na později, nebo jej uspat, respektive odložit („snooze“). Snooze odloží restart o tři dny.

Podle bloggera ZDNetu Eda Botta se nové možnosti restartu budou týkat všech edic Windows 10. Bott také uvádí, že uživatelé budou moci restart opakovaně odkládat (až do nekonečna). Microsoft to zatím nepotvrdil.

Windows 10 navíc rozšíří „aktivní hodiny“ ze současných 12 nově na 18 hodin. Tato možnost se poprvé objevila v Anniversary Update. V těchto hodinách systém nemůže udělat restart kvůli updatu.

Zdroj: IDG News service

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře