Microsoft zavedl třetí kruh pro betatestery Windows 10 v programu Windows Insider

Zatímco uživatelé v kruzích Fast a Slow dostávají verze systému, které jsou stále ve vývoji a mohou obsahovat chyby, nový Release Preview nabídne hotové nové verze s předstihem.

Microsoft zavedl třetí kruh pro betatestery Windows 10 v programu Windows InsiderMicrosoft oznámil, že přidal třetí kruh do svého programu Windows Insider, který sdružuje uživatele ochotné testovat nové verze systému Windows 10. Ke stávajícím skupinám Fast a Slow přibyl kruh s názvem Release Preview.

Zmíněné kruhy fungují následovně – nadšenci v kruhu Fast dostávají novinky v té nejsyrovější a nejméně otestované verzi s nejvyšším rizikem chyb, zatímco ke členům kruhu Slow se nové verze dostávají až poté, co jsou vychytány ty největší „mouchy“.

Nový kruh Release Preview bude ještě bezpečnější v tom ohledu, že se k jeho členům dostanou již prakticky hotové nové verze systému, akorát s určitým předstihem. V zásadě půjde o podobný koncept jako program Office Insider, jehož účastníci získávají přístup k novým funkcím Office 2016 s několikatýdenním předstihem oproti běžným uživatelům.

Microsoft současně oznámil, že kruhy Fast a Slow „zrychlí“ v tom smyslu, že účastníci začnou dostávat nové verze systému v dřívější fázi vývoje a tedy s potenciálním vyšším výskytem chyb. Zájemci o účast v kruhu Release Preview se toho však nemusejí bát.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře