Microsoft zavedl agresivnější politiku povinných aktualizací pro Windows

Uživatelé Windows 8.1 musí do 13. 5. nainstalovat Windows 8.1 Update, jinak přijdou o bezpečností záplaty. Microsoft teď sice prodloužil deadline pro podniky, koncovým uživatelům však zůstal.

Microsoft zavedl agresivnější politiku povinných aktualizací pro WindowsMicrosoft oznámil, že odkládá deadline povinné instalace Windows 8.1 Update (8.1U) o tři měsíce. Platí to však pouze pro firemní sféru a koncoví uživatelé musejí aktualizaci stále provést nejpozději do 13. 5. V opačném případě jim přestanou chodit bezpečnostní záplaty.

Ze strany Microsoftu jde o nový, podstatně agresivnější přístup k vydávání aktualizací, který přišel velmi náhle a platí pouze pro ty, kteří provedli aktualizaci z Windows 8 na Windows 8.1. Pro současné uživatele původních Windows 8 platí zcela jiný deadline – 12. 1. 2016, do kterého musejí přejít na Windows 8.1. Ani 8.1U, ani aktualizace, které přijdou po ní, se jich do té doby nebudou týkat.

Zdá se, že příchod Windows 8.1 byl mezníkem mezi starou a novou politikou vydávání aktualizací. V dřívějších dobách měli uživatelé pro přechod na nový service pack k dispozici lhůtu 24 měsíců. Microsoft sice odmítá na nahlížet na 8.1U jako na service pack, ovšem jak uživatelé, tak analytici poukazují na to, že jím de facto je.

To, že jde o systémovou změnu, potvrdil mluvčí společnosti Brandon LeBlanc, když řekl, že: „Windows 8.1 Update reflektuje odhodlání Microsoftu poskytovat zákazníkům častější vylepšování vlastností systému.“

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře