Microsoft vypustil několik zajímavých detailů o chystaném Windows Server 2019

Uvedení příští verze systému Windows Server je naplánováno na druhé pololetí letošního roku, ale Microsoft již dává k dispozici jeho technický náhled. Vše nasvědčuje tomu, že nová generace přinese především vyšší flexibilitu.

Microsoft vypustil několik zajímavých detailů o chystaném Windows Server 2019Microsoft oznámil, že operační systém Windows Server 2019 bude všeobecně dostupný od druhého pololetí 2018, ale zájemci si mohou již nyní požádat o jeho technický náhled prostřednictvím programu Insiders.

Jelikož se jedná o první zcela novou verzi od Windows Server 2016 a vývoj IT mezitím značně pokročil, Microsoft slibuje, že nová podoba systému bude klást důraz na podporu hybridních cloudových prostředí a hyperkonvergované infrastruktury.

Microsoft chce dále posílit funkce Windows Server 2019 coby aplikační platformy, hovoří o výrazné optimalizaci práce s kontejnery nebo podpoře systému Kubernetes na úrovni výpočetního úloh, úložišť a sítí.

Rozšíření podpory se dočká také Linux. Ačkoliv již současná verze Windows Server podporu linuxových kontejnerů, Windows Server 2019 má výrazně usnadnit přenos linuxových skriptů do Windows pomocí nástrojů Open SSH, Curl nebo Tar.

Windows Server 2019 bude také podporovat řídicí aplikaci Project Honolulu, která má usnadnit integraci existujících aplikací nebo infrastruktury se službami, jako jsou Azure Backup nebo Azure File Sync.

Sečteno a podtrženo, Windows Server 2019 se podle dostupných informací tváří jako výrazně otevřenější a flexibilnější systém než jeho předchůdce. Další detaily se samozřejmě dozvíme časem, jak se bude blížit datum uvedení.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Sergey Nivens - Fotolia.com

Komentáře