Microsoft vypustil na trh edici Office 365 Personal

Nová edice se prodává o 30 % levněji oproti Office 365 Home a je omezena na jeden počítač a jeden tablet. Microsoft chce jejím prostřednictvím dostat sadu Office do iPadů.

Microsoft vypustil na trh edici Office 365 PersonalMicrosoft oznámil dostupnost kancelářského balíku Office 365 Personal. Tato edice obsahuje stejný software (Office 2013 pro operační systém Windows a Office for Mac 2011 pro zařízení od Applu) a stejné bonusy (například 20GB prostor na OneDrive nebo 60 minut pro mezinárodní hovory na Skypu) jako edice Office 365 Home.

Od té se liší cenou, která činí 69,99 dolaru na rok a 6,99 dolaru na měsíc namísto 99,99 dolaru, resp. 9,99 dolaru.

S nižší cenou přicházejí ve srovnání s edicí Home i omezení – jedna licence například platí pouze pro jeden počítač a jeden tablet namísto pěti a pěti. Liší se i podmínky užití, kde software může používat pouze majitel licence a nesmí jej využít ke „komerčním nebo neziskovým aktivitám“.

Microsoft se netají tím, že edice má podpořit expanzi sady Office do tabletů iPad.

Produkt je k dispozici prostřednictvím stažení, případně má být dostupný v retailu v podobě aret s produktovým klíčem. Současné ceny v prodeji však nové edici příliš nepřejí. Například na Amazonu je k dostání za 69 dolarů, zatímco edice Home pro pětinásobný počet zařízení je k mání téměř o 6 dolarů levněji.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře