Microsoft vypustí novou verzi Windows Enterprise LTSC až v roce 2021

Mezi současnou verzí Windows 10 Enterprise LTSC 2019 a nadcházející uplynou tři roky. Jedná se o zatím nejdelší prodlevu mezi uvedením jednotlivých verzí.

Microsoft vypustí novou verzi Windows Enterprise LTSC až v roce 2021Společnost Microsoft oznámila, že nová verze Windows 10 v podnikovém plánu Enterprise LTSC přijde až ke konci roku 2021. V rámci tohoto plánu podniky nedostávají klasické velké aktualizace, ale pouze bezpečnostní updaty.

Aktuální verze Windows 10 Enterprise LTSC 2019 byla vydána v listopadu minulého roku. Tři roky mezi současným a budoucím plánem jsou doposud nejdelší prodlevou mezi uvedeními jednotlivých verzí.

První plán LTSC vyšel v červenci 2015, další o 13 měsíců později a třetí o 27 měsíců později než verze druhá. Microsoft nicméně od začátku prohlašoval, že nové verze budou vycházet v dvou- až tříletých intervalech.

Formát dlouhodobých aktualizací slibuje až desetiletou podporu systémů a jedná se tak o oblíbené řešení podniků, kterým nevyhovují časté aktualizace tradičních Windows 10.

Microsoft ovšem před dvěma lety oznámil, že aktuální verze LTSC budou vždy podporovat jen ty procesory, které vyšly před nebo v době vydání dané aktualizace.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře