Microsoft vydal ISO obraz s listopadovým upgradem Windows 10

Pokud nechcete čekat, až se na vás nebo vaše klienty dostane řada s Windows 10 1511, můžete si ho stáhnout už teď jako obraz.

Microsoft vydal ISO obraz s listopadovým upgradem Windows 10Microsoft minulý týden zveřejnil odkazy na ISO soubory s prvním upgradem Windows 10. Můžete upozornit zákazníky, nebo jim upgrade přímo nabídnout bez nutnosti čekat, až jej Microsoft uvolní ve Windows Update. Zaujme především firmy.


 Aktualizace 23. 11. 2015: Uživatelé již nemohou upgradovat své Windows na nejnovější verzi pomocí nástroje Media Creation Tool, ale musí počkat, až Microsoft upgrade zpřístupní přes Windows Update.


 Uživatelé si mohou nyní vytvořit vlastní instalační médium – flash disk nebo DVD – pro migraci na Windows 10, nebo pro případnou reinstalaci systému na jednom či více zařízeních.

Soubory .iso, které v anglické verzi mají 2,8 GB pro 32bitovou verzi a 3,7 GB pro 64bitovou verzi, lze použít také pro upgrade z RTM verze. Pro vytvoření USB disku nebo DVD je asi jednodušší použít nástroj Media Creation Tool.

Windows 10Listopadový upgrade zatím není dostupný pro všechny uživatele Windows 10. Podobně jako v případě RTM Microsoft uvolňuje verzi 1511 postupně „Update se vydává ve vlnách, od včerejška,“ uvedl mluvčí minulý pátek.

Existují však i další důvody, proč uživatel ještě nemusí vidět možnost upgradu. Nejčastější příčinou je, že nedávno upgradoval z Windows 7 nebo 8.1.

„Pokud ode dne, kdy jste upgradovali na Windows 10, uběhlo méně než 31 dní, nedostanete listopadovou aktualizaci hned. Je to proto, abyste se mohli vrátit k předchozí verzi Windows, když budete chtít,“ uvádí výrobce v FAQ.

Zároveň Microsoft dodává, že po uplynutí 31 dní si PC stáhne update automaticky.

Upgrade (nebo podle Microsoftu „listopadová aktualizace“) se všem uživatelům Windows 10 stáhne automaticky podobně jako jiné updaty a opravy.

Odkaz ke stažení obrazu Windows 10 1511 naleznete na webu Microsoftu.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Microsoft

Komentáře