Microsoft vydal April 2018 Update, další velkou aktualizaci Windows 10

Zatímco předchozí aktualizace kladly důraz především na kreativní funkce, nejnovější verze systémů přináší nástroje, které mají uživatelům ušetřit čas a usnadnit práci.

Microsoft vydal April 2018 Update, další velkou aktualizaci Windows 10Společnost Microsoft ke 30. 4. 2018 zpřístupnila aktualizaci operačního systému Windows 10 April 2018 Update. Nová verze systému je již k dispozici ke stažení (pro ty, kteří se jí nemohou dočkat) a počínaje 8. 5. začne být celosvětově distribuovaná na počítačová zařízení s Windows 10.

Zatímco předchozí velké updaty se zaměřily na kreativní funkce, nejnovější verze Windows 10 usiluje podle Microsoftu především o to, aby uživatel vytěžil maximum ze svého času a mohl ho využít zcela podle svých preferencí.

Práce napříč platformami a bez vyrušení

První takovou funkcí je Časová osa, která má uživatelům ušetřit čas strávený hledáním různých informací. Díky ní bude možné vrátit se v čase až třicet dní nazpět a najít potřebný dokument bez ohledu na to, zda se na něm pracovalo dnes, či před několika týdny.

Nová funkce podporuje také aplikace Microsoft Edge nebo Office 365 také na zařízeních s iOS nebo Androidem. Díky tomu může uživatel například upravovat dokument na telefonu cestou do práce a hladce pokračovat na PC, když dorazí ke svému stolu.

Další funkcí je Pomocník pro lepší soustředění, který uživateli pomůže soustředit se na důležité věci bez rozptýlení v podobě sociálních sítí či dalších upozornění. Pomocníka lze nastavit i tak, aby se automaticky zapínal na určitou část dne.

Když skončí nastavené období klidu, uživatel obdrží souhrn informací o tom, co se mezitím událo. Pokud však čeká na konkrétní hovor anebo e-mail, může si nastavit osoby, jejichž zprávy k němu dorazí i během izolovaném režimu.

Snadnější platby v prohlížení a podpora diktování

Aktualizace má pomoci také s prací v prostředí Microsoft Edge. Uživatel nyní může kliknout na ikonu zvuku, pokud bude chtít vypnout či zapnout záložku, která přehrává zvuk. Knihy, PDF soubory a stránky se zobrazením pro čtení bude možné prohlížet v režimu celé obrazovky.

Nakupování bude jednodušší, protože adresa, platba a další informace o uživateli mohou být bezpečně uloženy s možností automatického vyplňování formuláře pro platby na webu. Nové tlačítko Gramatické nástroje pak pomůže uživatelům s porozuměním textu.

V neposlední řadě pak April 2018 Update přináší funkce Dictation, která uživatelům dovolí dělat si poznámky nebo vytvářet texty pomocí hlasu, jenž se tak stane dalším vstupním rozhraním. Postačí kliknout kurzorem na požadované místo v dokumentu, stisknout zkratku Win + H a začít mluvit.

April 2018 Update vedle již uvedených inovací obsahuje také řadu nových funkcí včetně zjednodušených nástrojů IT správy pro podnikové zákazníky, nových způsobů jak vytvářet fotografie, 3D a smíšenou realitu či jak být v bezpečí na internetu. Vedle toho obsahuje inovace pro lepší herní zážitek na počítači.

Zdroj: Microsoft
Úvodní foto: Microsoft

Komentáře