Microsoft vydal aktualizaci Windows 10 Fall Creators Update

Nová verze Windows 10 přináší posílenou bezpečnost, smíšenou realitu a řadu nových funkcí pro podporu produktivity a kreativity. Přinášíme vám stručný přehled toho nejdůležitějšího.

Microsoft vydal aktualizaci Windows 10 Fall Creators UpdateOperační systém Windows 10 se dočkal letošní druhé velké aktualizace s názvem Fall Creators Update. Jak napovídá již samotný název updatu, Microsoft se zaměřil především na funkce podporující produktivitu a kreativitu uživatelů.

Smíšená realita vystrkuje růžky

Microsoft přichází s vlastním konceptem smíšené reality a chce uživatelům poskytnout vše, co budou potřebovat k „cestování prostorem a časem a ponoření se do nových intenzivních zážitků“. Systém je nyní kompatibilní s řadou brýlí pro smíšenou realitu od OEM výrobců.

Nový nástroj Microsoft Launcher poslouží k propojení PC s telefonem. Díky jejich spárování bude možné přerušit práci na telefonu s Androidem nebo iOS a plynule pokračovat na velkém monitoru, bez ohledu na to, zda jde půjde o fotografii či dokument. 

Nová verze systému dále umožní umístění kontaktů přímo na hlavní panel a získat tak rychlý přístup k napsání e-mailu, zavolání přes Skype nebo zaslání textové zprávy konkrétnímu člověku. Podobně jednoduché a rychlé bude také sdílení dokumentů. 

Lepší čtení v Edgi a posílená bezpečnosti

Ochranu před ransomwarem zajistí Windows Defender Exploit Guard, který pomáhá chránit soubory před neautorizovanými osobami. Obdobných vylepšení doznal i antivirus a další technologie ochrany zařízení. 

Nová verze prohlížeče Edge nabídne možnost personalizované práce s elektronickými knihami. Uživatel bude moci zvýrazňovat, podtrhávat nebo kopírovat text, přidávat komentáře a vytvářet si záložky pro oblíbené stránky. 

Inovovaná aplikace Fotky zase poskytuje možnost volit filtry, text, 3D efekty a brzy již také 3D objekty. Vytvářet osobní příběhy a video klipy již z několika snímků bude možné také díky kombinování s hudbou, tématy a střihy. 

Cloudové úložiště OneDrive pak umožní přistupovat k uloženým souborům jako k běžným dokumentům v počítači, aniž by zaplnily prostor na disku. Stáhnou se jen v případě, když na ně uživatel dvakrát klikne, stejně snadno je pak půjde opět uložit online.

Zdroj: Microsoft
Úvodní foto: Microsoft

Komentáře