Microsoft vydá aktualizaci Windows 8.1 a pro malé tablety a smartphony bude zdarma

Ve Windows dojde ke střídání stráží. Nová aktualizace nejnovější verze přijde v den ukončení podpory Windows XP. Microsoft rovněž oznámil, že chce systém bezplatně poskytnout výrobcům malých tabletů a chytrých telefonů.

Microsoft vydá aktualizaci Windows 8.1 a pro malé tablety a smartphony bude zdarmaMicrosoft oznámil, že očekávanou aktualizaci Windows 8.1 vydá ve stejný den, kdy ukončí podporu Windows XP, tedy 8. 4.

Hlavním účelem zatím nijak nepojmenované „Windows 8.1 Update“ bude usnadnění ovládání tohoto operačního systému tradičním způsobem pomocí klávesnice a myší. Aktualizaci bude možné provést skrze Windows Update a Microsoft ji nezpoplatní.

Mezi novými vlastnostmi, jež aktualizace přinese, bude například výchozí bootování systému do pracovní plochy u nedotykových zařízení, vždy viditelné ikony napájení a vyhledávání na obrazovce Start, možnost přišpendlení Metro aplikací na lištu pracovní plochy nebo kontextová menu při pravém kliknutí na Metro aplikace.

Windows zdarma do malých tabletů

Významnou zprávou je poskytnutí Windows Phone zdarma výrobcům malých tabletů a telefonů do devíti palců. Tento krok ukazuje na sveřepou snahu Microsoftu dostat svůj systém i do tohoto segmentu, jemuž zatím jasně dominuje Android následovaný iOS.

Tu platformu tam opravdu chceme dostat,“ řekl Terry Myerson, víceprezident skupiny Operating Systems, na konferenci Build v San Francisku.

Společnost chce nejnovější Windows upravit tak, aby fungovaly i na levných tabletech s 1 GB RAM a 16 GB úložného prostoru.

Zdroj: IDG News Service, Microsoft
Komentáře