Microsoft vstoupil do prvního fiskálního čtvrtletí 2020 silným růstem v cloudu

Celkové tržby se vyšplhaly na 33 miliard dolarů. Klíčová cloudová platforma Azure posílila o 64 %, daří se i LinkedInu či Office 365 pro firmy.

Microsoft vstoupil do prvního fiskálního čtvrtletí 2020 silným růstem v clouduSpolečnost Microsoft oznámila výsledky za první fiskální kvartál, který skončil 30. 9. 2019. Technologický gigant ve sledovaném období vykázal tržby ve výši 33 miliard dolarů, přičemž se dařilo hlavně cloudovému řešení Azure.

Vlajkový produkt společnosti meziročně zaznamenal 64% růst; pozitivní vývoj podpořilo i nově oznámené partnerství s firmou SAP, která z Azure udělala preferované řešení pro své zákazníky, i spolupráce se společnostmi VMware a Oracle.

Příjmy divize Intelligent Cloud ve sledovaném období stouply o 19 % na 11 miliard dolarů, divize Productivity and Business Processes posílila o 14 % na 11 miliard dolarů; Microsoft těší zejména 31% růst příjmů z Office 365 pro firmy.

Office 365 pro domácnosti sice zaznamenal jen jednociferný růst, na druhou stranu příjmy ze sociální sítě LinkedIn meziročně stouply o 25 %. Všechno tedy nasvědčuje tomu, že Microsoft bude v dílčích segmentech růst i do budoucna.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře