Microsoft vstoupil do nového roku mírným poklesem příjmů, zazářil však v cloudu

Příjmy ve výši 20,5 miliardy dolarů nedosáhly na 21,7 miliardy z prvního kvartálu roku 2015, ale ve strategické oblasti cloudových služeb se Microsoftu dařilo více než dobře.

Microsoft vstoupil do nového roku mírným poklesem příjmů, zazářil však v clouduMicrosoft zveřejnil své výsledky za první kvartál roku 2016, ve kterém utržil 20,5 miliardy dolarů, které představovaly mírný pokles oproti částce 21,7 miliardy utržené v prvním kvartálu roku 2015. Zisk se snížil z loňských 5 miliard dolarů na 3,8 miliardy.

V letošním prvním kvartálu pokračovalo trápení Microsoftu v oblasti chytrých telefonů. Výrobce za toto období prodal jen 2,3 milionu Lumií, což představuje 73% propad oproti prvním čtvrtletí loňského roku.

Tablety a notebook řady Surface přinesly Microsoftu 1,1 miliardy dolarů, což představuje výrazný nárůst oproti loňským 713 milionům, ale propad tržeb z telefonů i tak způsobil meziroční pokles příjmů divize zařízení.

Zatímco v tradičních oblastech Microsoft ztrácel, v oblasti cloudových služeb zazářil. Příjmy z platformy Azure se v prvním kvartálu meziročně zvýšily o 110 % a počet spotřebitelů používajících Office 365 se zvedl z loňských 12,4 milionu na 22,2 milionu.

Počet podnikových uživatelů meziročně rostl o 57 %, ale Microsoft neuvedl konkrétní absolutní číslo.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře