Microsoft vnáší řád do načasování aktualizací Windows a Office

Zatímco dosud mohli uživatelé jen hádat, kdy se objeví další velký update, nově mohou počítat s tím, že jeden přijde v březnu a druhý v září. Politika podpory každé verze po období 18 měsíců zůstává zachována.

Microsoft vnáší řád do načasování aktualizací Windows a OfficeMicrosoft představil pevný plán pro vydávání velkých aktualizací operačního systému Windows 10 a kancelářské sady Office 365. Významné updaty budou vydávány dvakrát za rok, jeden v březnu a druhý v září, a vždy jim bude jim předcházet aktualizace nástroje System Center Configuration Manager.

Uživatelům a IT správcům tak Microsoft po několika letech pokusů a omylů při hledání ideální (nebo spíše nejvyváženější) frekvence aktualizací konečně dává do ruky použitelný harmonogram.

Microsoft současně potvrdil, že každá nová verze Windows 10 bude i nadále podporována po dobu 18 měsíců od uvedení a že se k podnikovým uživatelům zapojených do plánu Current Branch for Business stále dostane až po čtyřměsíčním „testování“ na spotřebitelích .

Pevný plán aktualizací bezesporu potěší velké podnikové zákazníky, které budou nyní vědět, s čím mohou počítat, a jejich IT oddělení získají dostatek času na přípravu na každou novou aktualizaci operačního systému i kancelářského balíku.

Microsoft bude nadále podporovat i program Windows Insider , který s uvedením nejnovější systému běží na nové platformě a umožňuje flexibilnější testování připravovaných funkcí.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře