Microsoft vložil do aktualizací spícího agenta, který spustí kampaň na Windows 10

Volitelná součást aktualizačního balíčku obsahuje nástroje pro spuštění marketingové kampaně Windows 10 a jejich následnou instalaci.

Microsoft vložil do aktualizací spícího agenta, který spustí kampaň na Windows 10KB3035583, volitelná součást nedávno vydaných aktualizací pro Windows 7 a Windows 8.1 obsahuje prvky, pomocí kterých může Microsoft spustit marketingovou kampaň pro Windows 10 přímo v PC uživatelů.

Specifikace KB3035583 uvádí poněkud vágní informaci, že aktualizace poskytne oznámením Windows Update „dodatečné schopnosti pro případy, kdy budou dostupné nové aktualizace“. Co to ale znamená?

Přesně tuto otázku si položil server Myce.com a rozhodl se podívat do složky, kterou KB3035583 vytvořila v System32. Myce v ní našel soubory tvořící základ vícefázového procesu, který má v důsledku vést k instalaci Windows 10.

Začne to reklamou na liště

Klíčem je soubor config.xml, díky kterému si můžeme udělat představu o jednotlivých fázích. První se nazývá None a všechny funkce jsou během ní vypnuté. Druhá fáze s názvem AnticipationUX však spouští funkce Advertisement a TrayIcon, které naznačují, že Windows začnou zobrazovat reklamu ve formě ikony na liště.

Třetí fáze s názvem Reservation pak spustí funkci ReservationPage, jejíž název napovídá o představení možnosti zarezervovat si kopii nové verze systému. Názvy dalších fází již souvisejí s termíny RTM (poskytnutí systému výrobcům) nebo GA (všeobecná dostupnost) a vedou k samotné instalaci nových Windows.

KB3035583 je v současné době sice volitelná (uživatel musí zaškrtnout, že ji chce stáhnout), Myce.com však dodává, že Microsoft může kdykoliv změnit její prioritu na Important. V takovém případě by ji automaticky naistalovalo jakékoliv PC, které nemá tyto důležité aktualizace explicitně vypnuté.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Taiga - Fotolia.com

Komentáře