Microsoft ve druhém fiskálním čtvrtletí utržil 32 miliard dolarů a chce dohnat AWS

Celkové tržby Microsoftu se vyšplhaly na 32,47 miliardy, zisk činil 8,42 miliardy dolarů. Klíčová platforma Azure ve druhém fiskálním kvartálu posílila o 76 % a Microsoft chce výrazně investovat do vývoje cloudu, aby dohnal vedoucí Amazon.

Microsoft ve druhém fiskálním čtvrtletí utržil 32 miliard dolarů a chce dohnat AWSSpolečnost Microsoft oznámila výsledky za druhý fiskální kvartál, který skončil 31. 12. 2018. Technologický gigant ve sledovaném období vykázal celkové tržby ve výši 32,47 miliardy dolarů. Zisk společnosti pak činil 8,42 miliardy dolarů.

Microsoft obrací pozornost především ke cloudovému byznysu, kde jeho vlajkový produkt Azure ve druhém fiskálním čtvrtletí zaznamenal 76% růst. Je však nutné dodat, že za stejné období v roce 2017 Azure vykázal ještě vyšší růst, a to o 98 %.

Společnost ve druhém fiskálním kvartálu investovala 4,1 miliardy dolarů do vývoje a výzkumu v oblasti cloudu, aby se dotáhla na lídra trhu Amazon. Ten v současné době drží 32% podíl na globálním cloudovém trhu, zatímco Microsoft má „pouze“ 17 %.

Příjmy divize Productivity and Business Processes vzrostly o 13 % na 10,1 miliardy dolarů, přičemž divize těžila především z dvouciferného růstu LinkedIn a Office 365. Divize Personal Computing zaznamenala 7% růst na 13 miliard dolarů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře