Microsoft v rámci orientace na cloud zruší dvanáct partnerských kompetencí

Pomyslná popravčí sekera čeká na dvanáct kompetencí patřících (alespoň podle Microsoftu) do minulosti odvětví IT. Partneři budou mít přibližně rok a půl na získání nových certifikací, které více odpovídají současnému zaměření Microsoftu na cloud.

Microsoft v rámci orientace na cloud zruší dvanáct partnerských kompetencíMicrosoft přistoupil k poměrně razantnímu kroku, který bude mít vliv na řadu jeho partnerů zapojených do programu Microsoft Partner Network. V rámci své transformace směrem ke cloudovým službám a řešením společnost zruší hned dvanáct partnerských kompetencí. Které to jsou?

Pod sekeru půjdu kompetence Customer Relationship Management, Devices and Deployment, Digital AdvertisingDistributor, Hosting, Identity and Access, Intelligent Systems, Learning, Mid-market Solutions Provider, OEM, Software Asset Management a Volume Licensing.

Co teď partnery čeká? Změna samozřejmě nenastane hned, ale bude postupná. Od 30. 6. letošního roku nebude možné se o tyto kompetence ucházet a od 30. 10. nebudou mít partneři možnost si je obnovit. K úplnému zrušení dojde v poslední den roku 2018.

Uvědomujeme si, že pro některé partnery může být obtížné přizpůsobit se, neboť to s sebou může přinášet nutnost dodatečných investic. Časový plán změn v oblasti kompetencí je navržen tak, aby partneři měli dostatek času pro transformaci svého byznysu,“ napsal Microsoft na svém blogu.

Společnost vytvořila speciální interaktivní stránku, na které si partneři mohou po zadání svých získaných kompetencí ověřit, zda budou plánovanou změnou ovlivněni. Stránka jim v případě, že jim hrozí ztráta kompetence, rovnou nabízí alternativy.

Zdroj: Microsoft

Úvodní foto: © maxkabakov - Fotolia.com

Komentáře