Microsoft uvolnil nejnovější verzi Windows 10 pro podniky v rekordním čase

Zatímco u loňské verze 1703 trvalo schválení pro podniky 107 dní, letos Microsoftu stačil pouhý měsíc a půl. Výrobce to odůvodňuje nasazením umělé inteligence a vyřešením problémů se stabilitou ovladačů.

Microsoft uvolnil nejnovější verzi Windows 10 pro podniky v rekordním časeMicrosoft zlomil svůj dosavadní rekord, když označil letošní velkou aktualizaci Windows 10 1803 za připravenou pro podnikové zákazníky již 45 dní od jejího uvedení. U loňské verze 1703 to přitom trvalo celých 107 dní.

Připomeňme, že každá nová verze systému je napřed vypuštěna mezi spotřebitele, kteří v tomto směru slouží tak trochu jako pokusní králíci. Microsoft na základě získaných dat a zpětné vazby doladí změny v systému a až poté jej nabídne podnikům.

Microsoft toto výrazné zrychlení celého procesu vysvětluje nasazením umělé inteligence, která pomáhá odhalovat a řešit potencální problémy, a také postupně nabytými zkušenostmi, díky kterým se výrobci daří předcházet problémům s ovladači.

To, že Microsoft dal verzi 1803 zelenou, však samozřejmě neznamená, že firmy musí zítra začít povinně stahovat. Softwarová politika Microsoftu vůči podnikovým zákazníkům je podstatně benevolentnější než vůči spotřebitelům.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře