Microsoft uvolnil k testování sadu nových funkcí pro Windows 10

Účastníci testovacího programu Windows Insider dostali vánoční dárek v podobě nových funkcí a nástrojů pro Windows 10. Ostatní spotřebitelé se jich zřejmě dočkají v první velké aktualizaci na jaře příštího roku.

Microsoft uvolnil k testování sadu nových funkcí pro Windows 10Microsoft „nasypal“ účastníkům testovacího programu Windows Insider širokou škálu nových funkcí a nástrojů, které se pravděpodobně objeví v první velké aktualizaci v roce 2018. Součástí nového balíčku je i dříve představené rozhraní Sets a funkce Timeline.

Cortana pomůže s návratem k rozdělané práci

Zatímco Sets sdružuje související aplikace do rozhraní připomínajícího prohlížeč se záložkami, funkce Timeline (časová osa) bude fungovat na podobném principu a přinese novou možnost pohledu na historii používaných aplikací, souborů a stránek.

Jejím cílem je nejen zobrazit zpětný přehled používaných nástrojů, ale také je organizovat do skupin a usnadnit tak uživatelům návrat k rozdělané práci. Timeline bude podporována také asistentkou Cortanou, která bude navíc sledovat aktivity uživatele napříč různými zařízeními.

Nový build dále přinese širší možnosti práce s funkcí My People, která umožňuje připíchnout kontakty na kolegy či přátele přímo na hlavní lištu. Nově jich tam bude možné umístit až deset, organizovat je nebo je schovat do skryté lišty.

Vyšší bezpečnosti, praktické funkce a připojení

Praktickou funkcí je nový nástroj Snipping Tool pro práci se screenshoty, z estetického hlediska pak lze očekávat vylepšení vzhledu prohlížeče Egde. Pokud jde o bezpečnost, nový build zavádí funkci Windows Defender Application Guard, kterou dosud disponovala pouze verze Enterprise.

Tato funkce slouží k „zabalení“ prohlížeče do pomyslného ochranného pole a jeho izolaci od zbytku operačního systému, což bude bezesporu užitečné při prohlížení pochybných webů. Uživatelský účet dostane možnost bezpečnostní otázky pro případ zapomenutí hesla.

Příští verze Windows 10 dostane do vínku také automatické škálování fontů a dalších grafických prvků při dokování nebo používání externích monitorů, stejně jako snadnější práci s rozložením klávesnice a pokročilým nastavením funkcí pro psaní.

Co se týče konektivity, Windows 10 bude moci nastavit tak, aby preferovaly mobilní připojení před lokálními Wi-Fi sítěmi. To bude užitečné v zemích, kde operátoři nabízejí kvalitní a neomezené datové tarify, a prakticky k ničemu v České republice.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © alphaspirit - Fotolia.com

Komentáře