Microsoft upraví nabídku Office 365 pro malé a střední podniky

Od změn, které vejdou v platnost k 1. 10. 2014 si Microsoft slibuje zvýšení atraktivity kancelářské sady pro podniky kategorie SMB.

Microsoft upraví nabídku Office 365 pro malé a střední podnikyMicrosoft oznámil, že předělá svou nabídku kancelářské sady Office 365 směrem k segmentu SMB. Snížení cen, přidání funkcí a zvýšení flexibility má podle vyjádření společnosti být založeno na zpětné vazbě od partnerů a zákazníků. Jejich cílem je zvýšení atraktivity sady pro tuto kategorii podniků.

Bližší detaily o nových plánech chce Microsoft odhalit příští týden na konference Worldwide Partner Conference. Uvedeny mají být letos v říjnu a zcela nahradí stávající edice Small Business, Small Business Premium a Midsize Business.

Tři nové plány

Nová verze Office 365 Business Premium bude totožná se současnou nabídkou Midsize Business, ale zlevní z 15 dolarů na 12,5 dolaru měsíčně na jednoho uživatele. Zahrnovat bude kompletní sadu kancelářských programů, cloudové verze Exchange, Lync a SharePoint Online, 1 TB na úložišti OneDrive pro každého uživatele a integraci s Active Directory a Yammer Enterprise. V rámci jedné firmy ji bude moci používat až 300 uživatelů.

Při stejné ceně, ale vyššímu počtu funkcí a omezení počtu uživatelů nahradí nová podoba Business Premium i současnou edici Small Business Premium.

Nová edice Office 365 Business Essentials má pak nahradit stávající edici Small Business. Při stejné ceně 5 dolarů měsíčně na uživatele nabídne zvýšení limitu uživatelů z 25 na 300, přibude i integrace Active Directory. Tato edice nabízí serverové produkty Exchange, Lync Online a SharePoint Online, ale nezahrnuje aplikace jako Word nebo Excel.

Zákazníkům, kteří chtějí využívat aplikace, ale nestojí o cloudové funkce, bude určena edice Office 365 Business, která za 8,25 dolaru měsíčně na uživatele nabídne programy Outlook, Word, Excel, PowerPoint, OneNote a Publisher, nikoliv však Access nebo Lync. Ty mohou být přikoupeny s edicí Office 365 ProPlus, která bude stát 12 dolarů měsíčně na uživatele a na rozdíl od edice Business, kde je limit nastaven na 300, ji bude moci používat neomezený počet uživatelů.

Více možností kombinace

Microsoft zároveň umožní větší flexibilitu a kombinace jednotlivých edicí. V současné době jsou pravidla nastavena tak, že edice Small Business může být kombinována s edicí Small Business Premium, ale už ne s edicemi Midsize Business, Enterprise nebo samostatnými produkty jako je Exchange Online. Edici Midsize Business pak nelze kombinovat s žádnou jinou.

Tato omezení mají k 1. 10. padnout a zákazníci si budou moci namíchat jednotlivé plány podle svých potřeb a navíc k nim přidat i další produkty jako Visio, Project nebo Dynamics CRM Online.

Uživatelům, kteří po 1. 10. nepřejdou na některý z nových plánů, Microsoft i tak zvedne limit uživatelů u edicí Small Business a Small Business Premium z 25 na 300 a sníží cenu edice Midsize Business z 15 dolarů na 12,5 dolaru měsíčně na uživatele.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Microsoft

Komentáře