Microsoft uklidňuje podniky: Aktualizace Windows 10 napřed prověří spotřebitelé

Podnikoví zákazníci si budou moci zvolit plán aktualizací, v rámci něhož se k nim novinky dostanou až po několikaměsíčním „testování“ na spotřebitelích.

Microsoft uklidňuje podniky: Aktualizace Windows 10 napřed prověří spotřebiteléMicrosoft představil ústy Jima Alkovea, šéfa podnikového programu společnosti, nový plán aktualizací nadcházejících Windows 10 určený pro firemní zákazníky.

Podstatou plánu s názvem Current bude, že nekritické aktualizace systému (např. ty, které se netýkají bezpečnosti) se k podnikům dostanou až po několika měsících provozu ve spotřebitelském sektoru.

Jinými slovy, spotřebitelé mají s nadsázkou posloužit jako „důlní kanárci“ pro otestování nových vlastností a odhalení případných chyb. K podnikům se pak aktualizace mají dostat opravené, ověřené a perfektně funkční.

Plán Current se má stát jedním z volitelných „rychlostních stupňů“ aktualizací Windows 10, a to kompromisní střední cestou mezi neustálým tokem nových aktualizací nebo naopak odmítnutím všech aktualizací vyjma kritických.

K tomuto novém systému aktualizací najdete více informací v našem článku z října 2014.

Nevědomky testerem

Zajímavý komentář k tomuto kroku přinesl Wes Miller, analytik serveru Directions on Microsoft. Stížnosti na nedotažené aktualizace Windows, které se v poslední měsících začaly množit, Miller spojuje s propouštěním v Microsoftu z poloviny roku 2014, kdy bylo donucena odejít řada testerů.

Microsoft je podle Millera svým posledním krokem nahradil uživateli z řad spotřebitelů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře