Microsoft údajně chystá počítač Surface AIO

Stolní PC od Microsoftu by mělo nejdříve na podzim letošního roku rozšířit řadu Surface, která momentálně nabízí tablety a notebook. Konceptuálně se Surface AIO nevíce podobá zařízení iMac od Applu.

Microsoft údajně chystá počítač Surface AIOSvětový trh PC zažívá jedno ze svých nejhorších období vůbec, ale pod hrozivými čísly se pořád schovává několik dílčích segmentů, kterým se daří. Své kupce si nacházejí především novější typy zařízení, mezi nimi například notebooky s oddělitelnou klávesnicí. Na trhu je však místo i pro větší kousky, zejména stolní počítače typu all-in-one (AIO).

To si zřejmě uvědomuje i Microsoft, který podle zprávy serveru Windows Central pracuje na vlastním AIO, které by se mělo stát součástí řady Surface. Ta již několik let nabízí tablety Surface Pro a od roku 2015 i hybridní notebooky Surface Book.

Zároveň se spekuluje o uvedení telefonu Surface Phone – Microsoft tyto zvěsti dosud nepotvrdil, ale někteří komentátoři to již berou za hotovou věc a mají i velmi jasné představy o tom, jak by měl nový telefon vypadat.

Ale zpět k Surface AIO. Toto zařízení by nejspíše mělo podobné ambice jako iMac od Applu, tedy prémiové a výkonné zařízení určené k produktivní práci a zábavě. Specifikace a konkrétní podoba nového PC samozřejmě nejsou známy, jeho uvedení se podle Windows Central dá očekávat nejdříve ve třetím pololetí 2016.

Vstup Surface AIO na trh bude zřejmě záviset i na dostupnosti procesorů Intel Core sedmé generace s označením Kaby Lake, které by se měly objevit na podzim. Až poté uvidíme, zda se tyto zvěsti zakládají na pravdě a jestli Microsoft čeká s jeho AIO úspěch, nebo podobný propadák jako s telefony Lumia.

Zdroj: IDG News Service, ChannelWorld
Úvodní foto: Microsoft

Komentáře