Microsoft učí službu Windows Analytics rozpoznávat ochranu proti Spectre a Meltdown

Bezplatná služba Windows Analytics nyní dokáže určit, zda má dané podnikové PC nainstalovány potřebné aktualizace firmwaru. Výrobce však zároveň varuje, že zpočátku nemají správci očekávat 100% spolehlivost.

Microsoft učí službu Windows Analytics rozpoznávat ochranu proti Spectre a MeltdownMicrosoft oznámil, že jeho bezplatná služba Windows Analytics nyní dokáže detekovat, zda jsou podniková PC s operačními systémy Windows 7, 8.1 a 10 chráněna proti chybám Spectre a Meltdown.

Pod Windows Analytics se ve skutečnosti skrývají tři samostatné služby s názvy Upgrade Readiness, Update Compliance a Device Heath, které pracují s telemetrickými údaji získanými z daného zařízení.

Schopnost detekovat stupeň ochrany nabídne služba Upgrade Readiness, která bude nyní schopna zjistit, zda jsou na jednotlivých počítačích nainstalovány potřebné aktualizace firmwaru procesorů.

Podnikovým IT správcům by tak mělo Windows Analytics poměrně výrazně usnadnit práci, byť Microsoft varuje, že služba bude tuto funkci zpočátku podporovat pouze na zařízeních s procesory od Intelu.

Správci se mají připravit také na to, že v počáteční fázi nebude služba schopná určit stav u všech zařízení. Microsoft se však zavázal, že bude Windows Analytics „krmit“ potřebnými daty hned, jak je bude mít k dispozici.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: meltdownattack.com

Komentáře