Microsoft těží ze zájmu o Teams, tržby mu vzrostly o 15 %

Společnost ve třetím fiskálním kvartálu utržila 36 miliard dolarů, čímž překonala očekávání analytiků. Kvůli velkému zájmu o videokonferenční aplikaci Teams se však potýkala s nedostatečnou kapacitou datacenter.

Microsoft těží ze zájmu o Teams, tržby mu vzrostly o 15 %Společnost Microsoft informovala o svých výsledcích za třetí fiskální čtvrtletí 2020, které skončilo 31. 3. 2020. Z nich vyplynulo, že celkové tržby giganta ve sledovaném období předčily očekávání a vyrostly o 15 % na 36,02 miliardy dolarů.

Pozitivnímu výsledku pomohl prudký růst poptávky po aplikaci pro skupinové videokonference Teams a herních službách Xbox. Z hlediska hardwaru Microsoft těžil i ze zvýšeného zájmu o zařízení Surface.

Velký zájem o služby Microsoftu zároveň enormně zatížil datacentra společnosti, která tak musela omezovat alokování výpočetních prostředků pro nové zákazníky cloudu ve prospěch zákazníků z oblasti zdravotnictví a státní správy.

Růst cloudové služby Azure ovšem podle zástupců společnosti zpomalil z 62 % ve druhém fiskálním čtvrtletí na 59 %. Tržby Microsoftu v segmentu „komerčního cloudu“, jenž zahrnuje Azure i software na bázi cloudu, vzrostl o 39 % na 13,3 miliardy dolarů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře