Microsoft Teams v popularitě překonal největšího konkurenta Slack

Týmová aplikace od Microsoftu se prosadila hlavně poté, co začala být zdarma přidávána k předplatným kancelářského balíku Office 365. Nejpopulárnější aplikací pro firemní komunikaci zůstává Skype pro firmy.

Microsoft Teams v popularitě překonal největšího konkurenta SlackPrůzkum mezi 900 klíčovými IT pracovníky v Severní Americe a Evropě provedený společností Spiceworks ukázal, že aplikace pro firemní komunikaci Microsoft Teams je populárnější než konkurenční služba Slack.

Podle průzkumu je aplikace Teams nově druhou nejpopulárnější firemní komunikační službou, kterou používá 21 % respondentů, což je obrovský vzestup oproti 3 % uživatelů zaznamenaných v roce 2016. Třetí Slack pak používá 15 % dotázaných.

Jedničkou v oblasti firemní komunikace zůstává Skype pro firmy, rovněž od Microsoftu. Ten používá 44 % účastníků průzkumu. Čtvrtá se umístila aplikace Google Hangouts s 11 % uživatelů, Workplace od Facebooku používá necelé 1 % dotázaných.

Tumáte Microsoft Teams zdarma

Průzkum společnosti Spiceworks navíc odhalil, že 41 % respondentů počítá s tím, že aplikaci Teams začne používat do roku 2020. Slack pak za dva roky plánuje využívat k firemní komunikaci 18 % dotázaných.

Zásadní vliv na růstu popularity Microsoft Teams má fakt, že je poskytován zdarma k předplatnému kancelářského balíku Office 365. Ten používá 155 milionů společností po celém světě, což Teams poskytlo snadný přístup k široké uživatelské základně.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © improvize - Fotolia.com

Komentáře