Microsoft synchronizuje aktualizace Dynamics 365 se zbytkem svého portfolia

Výrobce oznámil, že jeho ERP/CRM řešení dostane prakticky totožný model aktualizací jako Windows 10 nebo Office 365, to jest dva velké updaty ročně, podle plánu vždy v dubnu a říjnu.

Microsoft synchronizuje aktualizace Dynamics 365 se zbytkem svého portfoliaMicrosoft se rozhodl převést řešení Dynamics 365 na nový model aktualizací, který je podobný až totožný se systémem používaným u Windows 10 nebo Office 365. Velké aktualizace odteď budou pravidelně vydávány jednou za půl roku, vždy v dubnu a říjnu.

Ihned dodejte, že nový model se týká pouze cloudové verze Dynamics 365, nikoliv on-premise edice Dynamics 365 Local Business Data. Zároveň je třeba uvést, že „drobné“ aktualizace budou vydávány během celého roku.

Jediným zásadním rozdílem mezi modelem pro Dynamics 365 a například Windows 10 je absence zkušebního období. V případě operačního systému se velké aktualizace napřed otestují v rámci programu Windows Insider a poté ještě na spotřebitelích.

U ryze podnikového řešení, jako je Dynamics, je třeba zvolit jiný přístup. Microsoft uvádí, že firmy získají náhled velké aktualizace minimálně týden před jejím vypuštěním a zároveň dostanou bezplatnou licenci k testování nové verze v izolovaném prostředí.

Nové funkce, které přinesou „zásadní změny“ v oblasti uživatelské zkušenosti navíc budou v základním nastavení deaktivované a bude pouze na daném podniku, zda se je po otestování rozhodne přijmout a uvést do ostrého provozu.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Sergey Nivens - Fotolia.com

Komentáře