Microsoft stále prodělává na tabletech Surface

Čím více tabletů Microsoft prodá, tím vyšší ztrátu mu vytvářejí.

Microsoft stále prodělává na tabletech SurfaceMicrosoft nedávno definitivně převzal Nokii a chystá se mít pod jednou střechou vývoj operačního systému i výrobu zařízení. Nebude to poprvé, co se společnost o něco takového pokusila a jistě bude doufat, že se jí povede lépe než s tablety Surface.

Výsledky prodeje těchto zařízení Microsoft nezveřejňuje, pouze tržby a hrubé marže. Z posledních výsledků za letošní první čtvrtletí vyplývá, že tržby dosáhly 494 milionů dolarů, což je o 45 % horší výsledek v mezičtvrtetním srovnání, ale o 50 % lepší v meziročním.

Náklady však přesáhly tržby o 45 milionů dolarů a zastavily se na 539 milionech dolarů. Microsoft to odůvodnil „vyšším počtem prodaných kusů“, což jinými slovy znamená, že čím více tabletů Surface prodá, tím více na nich prodělává.

Za poslední tři čtvrtletí přinesl Surface svému výrobci tržby 1,8 miliardy dolarů při nákladech 2,1 miliardy. Celková ztráta tak za devět měsíců činí 300 milionů dolarů.

Microsoft však nepotřebuje nutně mít úspěšnou vlastní hardwarovou platformu. Své Windows se snaží do segmentu tabletů dostat i jinými cestami, naposled například oznámením výrazného snížení ceny OEM licencí.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře