Microsoft spouští ucelené cloudové řešení IoT Central pro internet věcí

Novinka podle výrobce představuje balíček cloudových nástrojů a služeb, díky němuž se může libovolná organizace pustit do internetu věcí, aniž by musela řešit infrastrukturu nebo vývojářské dovednosti.

Microsoft spouští ucelené cloudové řešení IoT Central pro internet věcíMicrosoft zpřístupnil veřejný náhled nového cloudového řešení Microsoft IoT Central, které se podle něj zaměřuje na rychlá, pohodlná a dostupná řešení vhodná pro zavedení internetu věcí (IoT). Podle výrobce se jedná první vysoce škálovatelné SaaS řešením se zabudovanou podporou pro otevřené IoT postupy.

Novinka využívá regionálně lokalizované prostředí cloudu Microsoft Azure a jejím prostřednictvím mají organizace dosáhnout výrazného zkrácení tvorby IoT aplikací pro koncové zákazníky, aniž by potřebovaly náročnou správu back-endové infrastruktury nebo speciální vývojářské dovednosti.

Microsoft IoT Central je podle výrobce navržen tak, aby mohl s internetem věcí začít každý. Mezi jeho klíčové výhody mají patřit nižší vstupní investice a jednoduchá cenotvorba, rychlé vytváření šablon s personalizovanými pravidly nebo integrace s Azure pro budoucí vývoj nových funkcí.

Nové řešení má zákazníkům umožnit propojit fyzický a digitální svět a získat užitečná data pro optimalizaci produktů a zákaznické zkušenosti. Vestavěné funkce pro monitoring a automatizaci mají navíc zákazníkům pomocí ušetřit náklady.

Microsoft IoT Central je podle výrobce ucelým řešením, které nabídne operační systémy pro zařízení, cloudové služby pro jejich řízení, pokročilé analytické nástroje pro získávání dat i podnikové aplikace pro zavádění změn.

Zdroj: Microsoft

Úvodní foto: © bakhtiarzein - Fotolia.com

Komentáře