Microsoft slibuje jediný OS pro všechna zařízení

Microsoft je, zdá se, před oznámením největších změn ve svých operačních systémech – resp. Jejich sloučení do jediného OS, což by přineslo výhody zejména firemním uživatelům.

Microsoft slibuje jediný OS pro všechna zařízeníPříští verze Windows sloučí tři systémy společnosti Microsoft pro PC a tablety, Windows Phone a Xbox One tak, aby bylo možné používat aplikace na všech typech zařízení, a aby byly aplikace dostupné na jednom obchodu Windows Store, sdělil CEO Satya Nadella investorům při oznámení finančních výsledků.

Ačkoliv o tomto tématu mluvil již dříve, tentokrát přidal časový rámec. „Těšíme se na to, že s vámi budeme sdíle více o naší další velké vlně vylepšení Windows v příštích měsících,“ dodal Nadella podle přepisu konferenčního hovoru na Seeking Alpha. Neuvedl však během kolika měsíců.

Pokud se potvrdí informace leakera Wzor, který tvrdí, že Microsoft chystá kampaň na Windows 9 již na letošní podzim, jsou Nadellova slova více než aktuální.

Microsoft již oznámil podporu pro tzv. Universal Apps, které mohou být programovány na architektuře Windows Runtime, přičemž většinu kódu mohou používat pro aplikaci běžící na všech zařízeních s Windows.

Kombinace podpory vývojářů, možnost nakupovat cloudové služby jako Office 365, OneDrive for Business a Azure může firmám poskytnout aplikace, které budou moci uživatelé synchronizovat a přistupovat k nim odkudkoliv přes internet.

V konferenčním hovoru Nadella také uvedl: „Zoptimalizujeme příští verzi Windows ze tří operačních systémů do jednoho konvergovaného systému pro obrazovky všech velikostí.“ Prohlášení je jasným slibem o těsnějším propojení, které můžeme očekávat v příští verzi Windows.

Nadella také slíbil sjednotit obchody s aplikacemi – aktuálně dva pro Windows a Windows Phone – do jednoho. To by mělo přilákat více vývojářů a pomoci s vytvořením většího trhu univerzálních aplikací.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Microsoft

Komentáře