Microsoft slaví prodeje Xboxu One, zákazníky však trápí mechaniky

Po úspěšném víkendovém zahájení prodeje herní konzole Xbox One se začaly objevovat stížnosti zákazníků na problémy s optickými mechanikami.

Microsoft slaví prodeje Xboxu One, zákazníky však trápí mechanikyZa první tři dny prodeje prodal Microsoft více než milion kusů nových konzolí Xbox One. Pro srovnání Sony PlayStation 4, které bylo uvedeno o týden dřív, se prodalo milion kusů za první den prodeje.

Na herních portálech se však již během týdne začaly objevovat stížnosti některých zákazníků na problémy s optickými mechanikami. Jako první na problémy upozornil herní web Kotaku.

Zákazníci se vadnými kusy údajně registrují „chroustavý“ hluk, když se pokoušejí vložit hru nebo film. Na YouTube se objevují i videa:

Podle webu Kotaki čekali někteří zákazníci hodiny na odpověď zákaznického servisu Microsoftu. Problémy hlásí také herní outlety IGN či GamesRadar.

Microsoft již poskytl oficiální vyjádření, podle kterého se „problém dotýká velmi malého množství zákazníků Xboxu. Pracujeme přímo s dotčenými, aby co nejdříve dostali náhradní konzoli prostřednictvím našeho advance exchange programu.

Pro Kotaku pak tiskový mluvčí Microsoftu doplnil, že zákazníci s vadným kusem mohou zažádat o zaslání nového ještě dříve, než odevzdají svůj současný. Výrobce také uvedl, že u hlavních retailerů již konzole není skladem, což se snaží napravit.

Zdroj: Kotaku.com, Microsoft

Úvodní foto: Xbox.com

Komentáře