Microsoft si pořídil BlueStripe pro lepší řízení provozu IT

Koupený BlueStripe poskytne Microsoftu jemnější metriky výkonu distribuovaných aplikací.

Microsoft si pořídil BlueStripe pro lepší řízení provozu ITMicrosoft koupil BlueStripe Software, poskytovatele technologie pro získání přehledu o distribuovaných aplikacích. Pomůže podnikovým zákazníkům lépe spravovat aplikace rozšířené napříč hybridními cloudy. Hodnota akvizice nebyla zveřejněna.

Microsoft plánuje připojit software do svého balíku System Center and Operations Management Suite pro správu IT zdrojů. Uživatelé tím získají více detailů o tom, jak jejich aplikace běží on premise a v cloudu.

Prodej softwaru BlueStripe tím bude ukončem, ale současní zákazníci by neměli přijít o podporu.

Podnikové řešení BlueStripe umožní IT profesionálům přesunout se od monitorování IT na úrovni infrastruktury k získání viditelnosti do aplikací na transakční úrovni,“ uvedl Mike Neil, general manager pro enteprise cloud operations Microsoftu na blogu.

Společnost BlueStripe byla založena v roce 2007. Nabízela software zvaný Fact Finder, který umožňuje sledování komponent distribuovaných aplikací (databázových nebo aplikačních serverů) v reálném čase, bez ohledu na to, zda běží in-house nebo v cloudu.

Software dokáže upozornit administrátory, že je komponenta offline, nebo funguje pomaleji, než se očekává. Vyžaduje instalací agentů na všech operačních systémech, na kterých komponenta běží.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: BlueStripe

Komentáře