Microsoft se zaťatými zuby vypustil Office 2019 a oznámil, že nebudou poslední

Na trh míří nová generace sady Office s číslem 2019, která nabídne věčné, on-premise licence široké škály kancelářských aplikací. Oficiální oznámení Microsoftu však div nenabádá zákazníky, aby si Office 2019 nekupovali.

Microsoft se zaťatými zuby vypustil Office 2019 a oznámil, že nebudou posledníMicrosoft oznámil všeobecnou dostupnost nové sady kancelářského softwaru Office 2019 pro Windows a macOS. Novinka nabídne perpetuální, on-premise licence programů Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Project, Visio, Access, a Publisher.

Poznámka v titulku je namístě, neboť se nelze ubránit dojmu, že by Microsoft Office 2019 raději vůbec nevydával. Však posuďte sami – oficiální prohlášení začíná krátkým odstavcem o Office 2019, po kterém následuje neskrývaná chvála cloudové alternativy!

To, že by Microsoft velmi rád viděl své zákazníky hromadně přecházet na Office 365 a model předplatného, samozřejmě není žádným tajemstvím. Mezi řádky prohlášení k Office 2019 se však tentokrát div neozývá vrčení a skřípění zubů.

Konec nenastal, Microsoft chystá „Office 2022“

Tomu zřejjmě odpovídá i doba podpory nové sady, která bude jen sedmiletá a skončí tak ke stejnému datu jako podpora tři roky staré sady Office 2016. O to více může překvapit, že součástí prohlášení je zmínka, že Microsoft začíná pracovat na příští verzi.

Jinými slovy, zvěsti a obavy, že Office 2019 budou poslední možností, jak si pořídit věčnou licenci této kancelářské sady, a příští zákazníci už budou muset přijmout Office 365 s jejich kolotočem průběžných aktualizací, se nakonec nepotvrdily.

Lze tedy říci, že Microsoft opět couvá před svými zákazníky, byť ještě nikdy neprskal tak nahlas a otevřeně. Office 2019 mají být určeny zákazníkům, kteří „se nemohou připojit ke cloudu“. Pokud však „nemohou“ nahradíme „nechtějí“, budeme nejspíš blíže realitě.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: taa22 @Fotolia.com

Komentáře