Microsoft se stáhne z uživatelských fór pro Windows 7 a další starší produkty

Výrobce oznámil, že jeho zaměstnanci přestanou od července 2018 sledovat a odpovídat na komunitních fórech pro produkty Windows 7, Windows 8.1, Windows 8.1 RT, Office 2010, Office 2013, Security Essentials, Surface a Surface Pro.

Microsoft se stáhne z uživatelských fór pro Windows 7 a další starší produktyMicrosoft učinil drobné, ale výmluvné gesto směrem k uživatelům svých starších produktů v čele s Windows 7. Výrobce oznámil, že jeho zaměstnanci příští měsíc ukončí aktivitu na spotřebitelských uživatelských fórech v rámci Microsoft Community.

Microsoft konkrétně přestane „proaktivně sledovat a odpovídat“ na fórech spojených s Windows 7, Windows 8.1, Windows 8.1 RT, Office 2010, Office 2013 nebo Security Essentials, ale také se staršími verzemi zařízení Surface a Surface Pro.

Ostatní formy podpory zůstávají beze změny a uživatelé se nemusí bát, že by výrobce ze dne na den například přestal vydávat bezpečnostní aktualizace. Samotná fóra navíc zůstanou otevřená a jedinou změnou tak bude nepřítomnost pracovníků podpory.

Jinými slovy se vlastně nic „velkého“ nestalo. Na druhou stranu však není těžké číst mezi řádky – Microsoft učinil tichou, ale poměrně jasnou deklaraci toho, že uvedené produkty už ho jednoduše nezajímají a nebude se s nimi obtěžovat nad rámec toho nejnutnějšího.

Prodloužená podpora Windows 7 skončí za necelé dva roky a mnozí analytici upozorňují, že opuštění spotřebitelských fór je předzvěstí toho, jak se bude Microsoft chovat před osudným datem 14. 1. 2020. Tentokrát zřejmě neustoupí ani o krok.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Sergey Nivens - Fotolia.com

Komentáře