Microsoft se loučí s velkými aktualizacemi Windows

V polovině srpna proběhne aktualizace Windows 8.1. Oproti minulosti však proběhne nenápadně v rámci Update Tuesday, z čehož chce Microsoft udělat pravidlo do budoucna.

Microsoft se loučí s velkými aktualizacemi WindowsKdyž Microsoft oznámil, že 12. 8. 2014 proběhne další aktualizace Windows 8.1, nepřímo tím ohlásil i konec velkých aktualizací tohoto systému, které přicházely zřídka, ale zato obsahovaly zásadní změny a vylepšení. V rámci nové strategie budou aktualizace vypouštěny průběžně.

Již to, že aktualizace bude jednoduše součástí "Update Tuesday", tedy ke stažení spolu s jinými aktualizaci, místo samostatného vypuštění, ukazuje rozdíl mezi starým a novým přístupem. V minulosti bývala vydání nových velkých akualizací ostřed sledovanými událostmi. Takovou pozornost si nyní Microsoft zřejmě schová jen pro zcela nové verze, nejdříve tedy pro Windows 9, které se mají objevit příští rok.

Poslední verze tak stihla zaznamenat dvě aktualizace po starém způsobu, konkrétně Windows 8.1 a Windows 8.1 Update.

Zčásti se tedy potvrdily informace ruské skupiny Wzor o tom, že společnost letos vydá ještě jednu aktualizaci, jen už to neproběhne s takovou slávou.

Touchpad, Miracast a logování

Samotná aktualizace přinese několik novinek. Microsoft zdůraznil tři z nich:

  • Systém dostane nová uživatelská nastavení pro touchpad; uživatel si bude moci zvolit, zda zůstane aktivní při zapojení myši, touchpad umožní pravé kliknutí a bude podporovat dvojí poklepání a tažení..

  • Windows nově umožní, aby zařízení sloužilo jako přijímač obsahu skrze bezdrátovou technologii Miracast

  • Logování do SharePoint Online bude usnadněno možností, že uživatel zůstane přihlášený; po prvním zalogování tak nebude muset při opakovaném přístupu znovu zadávat přihlašovací údaje

    Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Microsoft

Komentáře