Microsoft se dál soustředí na bezpečnost, kupuje izraelskou firmu CyberX

Akvizicí společnosti CyberX získá funkce pro automatizované vyhledávání a využití strojového učení k identifikaci, klasifikaci a sledování aktivních zařízení v síti. Ty plánuje implementovat do své platformy Azure.

Microsoft se dál soustředí na bezpečnost, kupuje izraelskou firmu CyberXSpolečnost Microsoft oznámila, že se za neupřesněnou částku chystá získat výrobce řešení pro bezpečnost průmyslových sítí CyberX. Jde tak o další krok pro posílení kyberbezpečnostních funkcí IoT platformy Azure.

Microsoft uvedl, že díky CyberX bude schopný do platformy implementovat automatizované vyhledávání a funkce pro kompatibilitu s řadou komunikační protokolů používaných zařízeními IoT a ICS.

Klíčovou vlastností řešení CyberX je použití strojového učení k identifikaci, klasifikaci a sledování aktivních zařízení v síti. To podle společnosti umožňuje sledovat chování v čase a zjistit, kdy se děje něco neobvyklého a potenciálně nebezpečného.

Touto cestou nejenže snáze idenfitikujeme možná rizika, ale jde i o zásadní krok k bezpečnému provozu inteligentní výroby, inteligentních sítí a dalších případů využití digitalizace napříč výrobou a dodavatelským řetězcem,“ napsal Microsoft k akvizici.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře