Microsoft se chystá „eliminovat“ až 4 tisíce pracovních míst

Výrobce chystá globální reorganizaci prodejních a marketingových týmů. Změna se dotkne tisíců pracovních míst, zatím však není jasné, zda budou všichni dotyční zaměstnanci propuštěni, nebo je Microsoft přesune na jiné pozice.

Microsoft se chystá „eliminovat“ až 4 tisíce pracovních místSpolečnost Microsoft se podle The New York Times chystá zrušit několik tisíc pracovních míst v rámci globální reorganizace prodejních a marketingových týmů. Konkrétní obrysy zatím nejsou známy, zpráva však hovoří až o 4 tisících pozic.

Jako všechny společnosti v pravidelných intervalech vyhodnocujeme svůj byznys. To může vést ke zvýšení investic v některých oblastech a, čas od času, k přesunům v jiných,“ uvedl Microsoft v prohlášení k situaci.

Je možné, že někteří zaměstnanci nebudou muset Microsoft opustit, ale přesunou se na jiné pozice. V této souvislost připomínáme čerstvé změny v partnerské podpoře, které kladou důraz na pomoc partnerům ve všech fázích jejich podnikání.

Připomeňme rovněž výraznou reorganizaci z počátku letošního roku, kdy Microsoft mimo jiného sloučil dvě divize podnikových řešení. Výrobce tehdy uváděl, že k propouštění nedojde, ale je možné, že mezitím změnil názor.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © pressmaster - Fotolia.com

Komentáře