Microsoft s uvedením Windows 10 vyrazí do boje o mobilního podnikového uživatele

Společnost uvedla v Barceloně dva nové telefony Lumia včetně 5,7" phabletu a chce přilákat podnikové uživatele jednotnými platformami - operačním systémem, kancelářskou sadou nebo obojím.

Microsoft s uvedením Windows 10 vyrazí do boje o mobilního podnikového uživateleMicrosoft využil veletrhu Mobile World Congress v Barceloně k představení dvou nových chytrých telefonů řady Lumia.

Modely Lumia 640 a Lumia 640 XL nabídnou 5“, resp. 5,7“ displeje, čtyřjádrové procesory Qualcomm Snapdragon, 8Mpx, resp. 13MPx zadní fotoaparáty a baterie o kapacitě 2500 mAh, resp. 3 000 mAh. Jejich cena byla odhadnuta na 178 dolarů za menší variantu a 245 dolarů za větší.

O to však nejde.

Vábení bílých límečků

Hlavním poselstvím uvedení těchto novinek jsou totiž Windows 10 a Office 365. Oba nové telefony jsou podle Microsoftu připraveny na upgrade na nadcházející verzi Windows a zákazník s nimi dostane roční předplatné sady Office 365 Personal, a to nejen pro telefon, ale i pro jedno PC nebo Mac, a pro jeden tablet.

Unifikované prostředí, které umožňuje synchronizaci obsahu, ale především práci v totožných aplikacích nehledě na typ zařízení, se má stát zbraní Microsoftu v boji o produktivního uživatele.

Ne náhodou bude k modelu Lumia 640 XL k dispozici bezdrátová skládací klávesnice, která se má po přeložení vejít do kapsy vedle telefonu...

Bob O'Donnell, analytik a zakladatel Technalysis Research, má pochybnosti o tom, zda bude pro pracovníky lákavé používat kancelářské aplikace výhradně na telefonu. Přiznává však, že u phabletu, jakým je Lumia 640 XL, to je „teoreticky možné“, sám však doporučuje kombinaci telefonu a tabletu.

Proč ne, Microsoft může nabídnout i ten.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Microsoft

Komentáře