Microsoft rozšiřuje funkce hybridní kontejnerové platformy Azure, kupuje Kinvolk

Od převzetí německého Kinvolku si Microsoft slibuje vylepšení odborných znalostí v oblasti projektů open source. Řešení Kinvolku by mělo rozšířit funkce platformy Azure.

Microsoft rozšiřuje funkce hybridní kontejnerové platformy Azure, kupuje KinvolkSpolečnost Microsoft oznámila akvizici německé společnosti Kinvolk, která se zaměřuje na vytváření a údržbu projektů open source na všech úrovních kontejnerových prostředí od systému Kubernetes až po linuxové jádro.

Kinvolk v roce 2018 vyvinul produkt Flatcar Container Linux, komunitní linuxovou distribuci určenou pro kontejnerové pracovní zátěže s vysokým zabezpečením a nízkými požadavky na údržbu.

Schopnost provozovat Kubernetes kdekoli, ať už v cloudu nebo v místním prostředí, je velkou prioritou zejména pro zákazníky Azure, kteří chtějí rychle inovovat a využívat výhody, které přinášejí úlohy a operační systémy optimalizované pro kontejnery,“ uvedl Brendan Burns, podnikový viceprezident Azure Compute.

Burns zdůraznil, že Microsoft chce využít zkušenosti týmu Kinvolk v oblasti spouštění, budování a podpory komunitních projektů open source. Poznamenal také, že Microsoft se zavázal k udržování a budování kultury Kinvolku v oblasti open source.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře