Microsoft rozšíří svou řadu Surface o desktop Studio pro kreativní profesionály

Novinka nabídne 28" displej s rozlišením 4500x3000 px, procesory Intel Core i7, výkonnou grafiku od Nvidie a 32 GB RAM, to vše v atraktivním provedení typu AIO s tenkým displejem.

Microsoft rozšíří svou řadu Surface o desktop Studio pro kreativní profesionályZvěsti nelhaly, Microsoft skutečně rozšířil svou řadu Surface o nový all-in-one desktop, jenž nese název Surface Studio. Jedná se o vůbec první desktop z dílny Microsoftu a jak napovídá název, své místo najde především v grafických studiích, u designérů a dalších kreativních profesionálů.

Surface Studio nezapře, čemu má konkurovat – pracovní stanici iMac od Applu. Profesionály bude lákat na 28“ displej s hliníkovým rámem a tloušťkou pouhých 12,5 mm, což z něj činí nejtenčí LCD monitor na světě. Rozlišení displeje je 4500x3000 pixelů s jemností 192 pixelů na čtvereční palecs možností renderování v DCI-P3 nebo SRGB.

Poměr stran displeje činí 3:2 a důvodem je podle Microsoftu zachování měřítka. Jinými slovy, jeden centimetr na displeji odpovídá jednomu centimetru v realitě, aby uživatelé viděli svou práci ve skutečné velikosti. Displej půjde naklonit až o 20 stupňů.

Inovací je příslušenství Surface Dial, které ze všeho nejvíce připomíná šedý hokejový puk. Po přiložení na displej s ním půjde otáčet a používat jej pro ovládání nejrůznějších funkcí (představte si jej třeba jako knoflík na termostatu), zatímco druhou ruku může uživatel kreslit stylusem, psát, nebo držet myš.

Pod kapotou nového all-in-one se skrývá hardware odpovídající masivnímu rozlišení displeje. Počítač bude poháněn procesory Intel Core i7, bude vybaven 32 GB RAM, grafickou kartou GTX 980M od Nvidie a 2TB hybridním úložištěm.

Surface Studio je ve své podstatě ztělesněním příští aktualizace Windows 10, která se nazývá Creators Update a ponese se ve znamení práce s grafikou a 3D objekty a dalších funkcí pro kreativní uživatele. Daní za to vše je pouze cena – zařízení se bude prodávat za 2 999 dolarů. Omezená dostupnost je plánovaná ještě na letošní rok.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Microsoft

Komentáře